Rok 2013

• Valná hromada Spolku
  • Pouť a poslání Cyrila a Metoděje na Moravě
    Přednáška se uskutečnila ve spolupráci a pod záštitou Pražské pravoslavné eparchie. Našim hostem byl ThDr. Jaroslav Šuvarský, PhD, představený a duchovní správce katedrály sv.Cyrila a Metoděje v Praze. Večer byl doplněn hudbou.
  • FameLab 2013 - Bavme se vědou
    Regionální kolo mezinárodní soutěže mladých vědců.
  • Setkání s prof. Martinem Hilským - Všechny podoby lásky.
    Hra na klavír v podání p. Daniela Dobiáše.

Ve spolupráci s British Council.
  • Prof. Dr. Václav Pačes, DrSc, dr.h.c. - Hraní si na boha
    Přednáška uznávaného biochemika, ve spolupráci s British Council
  • Václav IV. – král skutečný a král legendární
    O Václavu IV., o Janu Nepomuckém a o mnohém dalším nás informoval jeden z nejrenomovanějších českých medievistů prof. PhDr. Petr Čornej, DrSc.
  • Otto Wichterle (1913-1998)
    Večer se uskutečnil za účasti ředitele Ústavu makromolekulární chemie AV ČR RNDr. Františka Rypáčka, CSc. a emeritního předsedy AV ČR prof. Ing. Rudolfa Zahradníka, DrSc. Na svého manžela zavzpomínala rovněž Dr. Linda Wichterlová
  • Jaroslav Hašek (1883- 1923)
    Přednášející PhDr. Radko Oytlík, CSc., nám přiblížil život a dílo tohoto světoznámého spisovatele
  • Metamorfózy politiky – pomníky v 19. století v Čechách
    Přednášku a komentovanou prohlídku výstavy pro nás připravila kurátorka výstavy Mgr. Kateřina Kuthanová.
  • Galerie hlavního města Prahy a jejich 50 let činnosti
    S historií a činností Galerie nás seznámili PhDr. Magdalena Juříková, ředitelka GHMP, kurátorky PhDr. Olga Malá, PhDr. Hana Rousová, PhDr. Jana Larvová, Mgr. Sandra Baborovská a vedoucí lektorského oddělení a knihovny Mgr, Lucie Haškovcová
  • Televizní předpověď počasí
    S tajemstvím tvorby tohoto pořadu nás seznámila Mgr. Alena Zárybnická
  • Mikoláš Aleš (1852-1913) – malíř Národního divadla
    Mikoláš Aleš patří k nejvýznamnějším malířům „Generace Národního divadla“ a ke klasikům českého umění 19.století.
  • Vánoční koncert Spolku Praha-Cáchy/Aachen
    Vánoční koledy zazněly v podání souboru Musica Bohemica